Prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie, a decyzja o nim to nie raz długie noce, dni i tygodnie rozważań. Dziś krótko, ale treściwie o tym, co – zwłaszcza w Internecie – czyha na młodych przedsiębiorców. Sam pomysł na odcinek przyniosło oczywiście życie. Co chwila i od lat spotykam kogoś, kto w przynajmniej jednym z tych tematów miał wątpliwą przyjemność uczestniczyć. Jeśli więc planujesz rozpocząć swoją (nie tylko) pierwszą działalność gospodarczą – posłuchaj koniecznie. Bo sępy nie śpią 😉

Linki w odcinku:

 

9 Replies to “[JZN 05] Zagrożenia czyhające na młodych przedsiębiorców”

  1. Bardzo dobry odcinek. Istna piguła z najcenniejszymi informacjami dla nowych przedsiębiorców. Zgadzam się z wszystkim w 100% i bardzo mnie cieszy, że podobnie myślimy. Muszę Ci się przyznać, że raz też dałem się nabrać. W moim przypadku nie chodziło o obecność w bazach firm ale o propozycję otrzymania materiałów pomagających w pozyskaniu środków unijnych. Kilkaset złotych ale bolało bo tyle wtedy płaciłem za mały ZUS.

    1. A widzisz o propozycjach “dofinansowania na wszystko”, które okazują się być przesyłką pobraniową z wątpliwą zawartością, akurat zapomniałam. Świetnie, że o tym wspominasz 🙂 Oj tak, każde “frycowe” boli 😉 Natomiast po zapłaceniu raz takiego “frycowego” już chyba każdy się trzy razy przygląda otrzymywanym propozycjom 😉

  2. Fajny odcinek. Podoba mi się już samo sformułowanie “jak żyć w internecie”. Taka już chyba nasza rzeczywistość, że chcąc czy nie chcąc po trosze żyjemy w internecie.

    1. Dzięki serdeczne 🙂 No właśnie tak to jest z tym życiem w necie 😉 Z kolei ja mam wrażenie, że nadchodzi pokolenie, dla którego online i offline będzie tą samą rzeczywistością.

      1. Kiedy czytam książki o tym jak ludzie radzili sobie podczas II wojny światowej z ogrzewaniem, zdobywaniem jedzenia itd. to często myślę, że tego typu katastrofa dziś byłaby parokrotnie bardziej śmiertelna niż wtedy. A taki blackout jest całkiem prawdopodobny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *